Kika Banská Bystrica

História Kika

Jedáleň podľa Kika

Rudolf Leiner st. kúpil v roku 1910 závod Leiner Stammhaus. V roku 1973 otvoril dr. Herbert Koch, zať Rudolfa Leinera ml. prvý obchodný dom Kika vo Viedeň - Heiligenstadt. V súčasnosti je hlavný spoločník. V roku 1999 spoločnosť Kika preberá obchodnú sieť Michelfeit, vďaka čomu sa rozširuje o 7 obchodných domov Rakúsku a o 2 obchodné domy v Maďarsku. V roku 2013 spoločnosť Kika oslávila 40. narodeniny.

V novembri 2005 otvorila Kika svoju prvú prevádzku na Slovensku – v Bratislave. V júni 2008 otvorila svoju prevádzku aj v Košiciach. V roku 2012 pribudli na Slovensku dve nové predajne. V Poprade otvorila spoločnosť svoju tretiu pobočku a práve v Banskej Bystrici bola nedávno otvorená aj štvrtá pobočka (8. 11. 2012). Pre porovnanie, v roku 2011 mala Kika už 7 predajní v Českej republike.

Vizualizácie a pôdorysy Kika Banská Bystrica

V Banskej Bystrici je obchodný dom riešený ako dvojpodlažná stavba. Na prvom podlaží sa okrem predajnej plochy nachádza aj kútik s občerstvením. Tiež tu sú aj skladové priestory a kancelárie. Úžitková plocha je takmer 6tisíc metrov štvorcových a parkovanie zabezpečuje 240 vonkajších parkovacích miest. Stavebné náklady boli okolo 27 miliónov €.

Kliknutím na náhľad obrázku sa Vám zobrazí obrázok v originálnej veľkosti.

Podľa stavebného zámeru je v zadnej časti objektu plocha určená pre predajný stan, kde sa predáva sezónny nábytok. V severnej časti objektu stojí 13 metrov vysoký reklamný pylón s logom spoločnosti. V stavebnom zámere sa ďalej spomína aj prípadné rozšírenie obchodného centra, ak si to vyžiadajú okolnosti.

Hľadané výrazy:

historia, kika, kika bb, banska bystrica, leiner stammhaus, herbert koch, rudolf leiner ml., vieden, heiligenstadt, michelfeit, obchodny dom, obchodna siet, vizualizacie, podorysy, mapa podlazi, sezonny nabytok

Kika

Copyright © 2019 - Kika Banská Bystrica - Všetko o prevádzke Kika v Banskej Bystrici

Mapa stránky